Doğada Bilim Atölyesi -

Eğitmenlerimiz ile birlikte keyifli ve öğretici etkinliklerin yapılacağı atölyemizde; öğrencilerimiz yaparak - yaşayarak öğrenmeleri amaçlanmaktadır.

Doğadaki etkinliklerimizden bazıları; oryantiring, doğadaki biyo çeşitlilik hakkında bilgi sahibi olma, bitki ve böcekleri yakından inceleme, kirli suları arıtma etkinliği gibidir. Keyif alarak gerçekleştirilecek etkinlikler Avcıkoru Tabiat Parkı’nda.

   

 

  Ahşap Atölyesi -

Ahşap malzemelerden faydalanan öğrencilerimiz ahşap atölyesinde yaratıcı yönlerini ortaya çıkarıyorlar. Güvenlik kurallarına uyarak basit el aletlerinin kullanımı gösteriliyor. Okul ortamlarında kolaylıkla bulamayacağı atölye ve etkinlik alanlarında ahşap malzemeleri kullanarak tasarladıkları ürünleri evlerine götürme şanslarına sahip olacaklardır.

   

 

  Kukla Atölyesi -

Hayal gücünü ön plana çıkararak kuklalar yapan öğrenciler bu etkinlikte el becerilerini ve grup çalışma becerilerini geliştirmektedirler. Kuklaları yapan öğrencilerimiz daha sonra mini sahnemize çıkarak yaptıkları kuklaları oynatıp arkadaşlarıyla keyifli dakikalar geçiriyorlar.

   

 

  Doğada Sanat Atölyesi -

Geleneksel sanat etkinliklerimizden biri olan Ebru sanatı ile ilgili detaylı bilgiler verildikten sonra eğitmenlerimiz ile birlikte yapılan çalışmalar tamamlandıktan sonra yanlarında götürme imkânları olacaktır.

Doğada fotoğraf çekmenin püf noktaları hakkında bilgi sahibi olacak ve getirdikleri makineler ile bol bol doğa fotoğrafları çekerek bu fotoğrafların çıktılarını alabilecekler. Atölyemiz içerisinde bulunan duvarlara grafiti sanatı yaparak keyifli zamanlar geçirecekler.

   

 

  Zekâ Oyunları Atölyesi -

Akıl ve zekâ oyunları atölyemizde öğrencilerimize birbirinden farklı zekâ oyunları öğretmekteyiz. Oyunların felsefesi hakkında bilgilendiriyor; öğrendikleri bu oyunlarla mini ödüllü turnuvalar düzenliyoruz.

   

 

  Elma Şekeri Atölyesi -

Elma Şekeri atölyemizde eğitmenler eşliğinde elma şekeri yapan öğrencilerimiz, etkinlik sonrası yapılan elma şekerini afiyetle yiyorlar. Özenle seçilmiş organik elmalarımızı önce nefis bir karamel sosuna batırıyorlar, sonrasında beyaz ya da bitter çikolata sosuna batırıp en son diledikleri kuruyemiş ve şekerleme ile süsleyerek tüketebiliyorlar. İsteyen öğrencilerimiz aile bireylerine de elma şekeri yapıp tatmaları için evlerine götürebiliyorlar.

   

  Maker Atölyesi -

Üretim odaklı etkinlikler yapan öğrencilerimizin hayal güçlerinin gelişmesi günümüz ve geleceğin teknolojileri hakkında bilgi sahibi olmaları amaçlanıyor. Kodlama, Arduino, Robotik kodlama, Makey Makey, 3 boyutlu yazıcı atölyelerindeki etkinliklerimizle öğrencilerimizin farklı konularda bilgi sahibi olmalarını sağlıyoruz.

 

   

  Maket Uçak Atölyesi -Maket uçak atölyemizde uçaklar, helikopterler ve pekçok hava taşıtı hakkında bilgiler veriyoruz. Bilgisayarlar sayesinde simulasyon uçuşları yaparak onlarda belki de pilot olma heyecanını yaşatıyoruz. Dileyen öğrencilerimiz ile maket, model uçaklar yaparak bir ömür boyu hatıra olarak saklayabilecekleri bir etkinlik gerçekleştiriyoruz.

   

 

 

Geleneksel Çocuk Oyunları Atölyesi -

Günümüzde çocuklar teknolojiye bağımlı olsalar da her çocuk için özel ve unutulmaz olan akranlarıyla geçirdiği anlardır. Çağımızda çok rağbet görmeseler de geleneksel çocuk oyunlarının çocuklarımız tarafından öğrenilmesinin keyifli bir süreç olacağı düşüncesindeyiz. Arkadaşlık kurma, kendini ifade etme, kaybetme ve kazanma durumlarına karşı doğru tutumu sergileme, takım olma ve en önemlisi sürecin içinde aktif ve mutlu olma gibi kazanımlar elde etme ve keyifli anlar geçirmelerini hedefliyoruz.

 

   

 -